...od lat wędrówka po sawannach i buszu, fascynacja wolnymi i dzikimi gepardami . Bezkrwawe polowania na geparda stały się pretekstem do pokazania najciekawszych zakątków Afryki oraz dzikich zwierząt sawann i buszu. STOP DLA ZABIJANIA DZIKICH ZWIERZĄT !!!
Blogi
Blog > Komentarze do wpisu

WAKACJE W AFRYCE - tytuł prowokujący :)

Dwie informacje z Afryki dzisiaj:
Pierwsza:

http://www.youtube.com/watch?v=fkN6C1ur1t8&NR=1

.....film z You Tube zamieszczony  w kategorii  rozrywka (!)   /dla dorosłych!!!/

Druga:

wiadomość  agencyjna

Nancy Lindborg, przedstawicielka Amerykańskiej Agencji ds. Rozwoju Międzynarodowego (USAID), przekazała komisji Kongresu amerykańskie szacunki dotyczące rozmiarów klęski głodu i suszy w Somalii. Zgodnie z nimi, w ciągu ostatnich 90 dni w Somalii zmarło ponad 29 tys. dzieci poniżej piątego roku życia

( CNN 05,08,2011)


foto: rozlewiska  Botswanie
PS.
i jeszcze  jedno spojrzenie  na Afrykę z perspektywy białych myśliwych(cytat ze stron  biura  safari):
  1. Atrakcyjność myśliwska BOTSWANY

"Niezmiennie od lat w pierwszej trójce krajów mogących zaoferować najlepsze klasyczne safari. Stan zwierzyny jest doskonały, podobnie jak organizacja polowań. Po otwarciu w 1996 polowań na słonie Botswana stała się Mekką myśliwych marzących o mocnych ciosach. Średnia waga ciosów w tymże roku wyniosła 60 funtów. Wielu myśliwych wywozi ciosy nawet osiemdziesięciofuntowe, co jest wyśmienitym wynikiem w obecnych czasach. Można też mieć nadzieję na spotkanie któregoś z maruderów, który opuścił Park Narodowy Hwange, niosąc w szczęce ciosy stufuntowe. Poza słoniami myśliwych do Botswany przyciąga sitatunga – najmocniejsza w Afryce, doskonałe są też bawoły i piękne grzywiaste lwy. Lista zwierzyny jest zresztą bardzo długa.

Nie ma pewności, czy tak będzie zawsze. Istnieją – szczególnie w RPA i Stanach Zjednoczonych – silne grupy nacisku, pragnące ograniczyć polowania w Botswanie do mniej interesujących przyrodniczo zakątków. Na lwy nie wolno polować już od kilku lat. Czynione są próby zlikwidowania koncesji myśliwskich w delcie Okavango i w Ngamiland. Od objęcia władzy przez prezydenta Khamę juniora, wielkiego przeciwnika polowań, nie są odnawiane umowy koncesyjne, co w krótkim czasie doprowadzi do wyrugowania polowań safari z atrakcyjnych dla białych terenów "

 .....i właściwie to już  wszystko ,. możemy kontynuować picie  ulubionej kawy buszując w necie. 


czwartek, 11 sierpnia 2011, tomekzlasu
Tagi: Polowanie

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
-
2011/08/11 13:34:08
No właśnie, "spojrzenie białasa', dobrze ujęte.