...od lat wędrówka po sawannach i buszu, fascynacja wolnymi i dzikimi gepardami . Bezkrwawe polowania na geparda stały się pretekstem do pokazania najciekawszych zakątków Afryki oraz dzikich zwierząt sawann i buszu. STOP DLA ZABIJANIA DZIKICH ZWIERZĄT !!!
Blogi
Blog > Komentarze do wpisu

Powrót do przeszłości

"Dzikie obszary są raczej  koncepcją niż miejscem.
 Kiedy siedzimy w nocy przy ognisku, przyroda wydaje się  bezgraniczna i niezniszczalna ... dopóki samotny domowy pies nie zawyje do księżyca, rozwiewając złudzenie."
 Dereck  i  Beverly Joubert -Dzienniki afrykańskie, Ilustrowany pamiętnik z życia w buszu

Siedząc przy ognisku  w buszu, wsłuchani w trzask palonych gałęzi, głosy nocnych ptaków, wracamy  myślami  do podobnych miejsc , zdarzeń. Mimochodem je porównujemy...
- wtedy to było zimno , 
lub hieny odzywały się zawsze o tej porze....
 Prawdę mówiąc, w tym roku,  nie zdarzały się zbyt często  takie "wspominki". Tempo bieżących zdarzeń, codzienne budzenie o  5,30 zmuszało nas do określonych  zachowań, nie było czasu  na refleksje.
 Jedynie w niedzielę  zabieraliśmy prowiant na cały  dzień i krążyliśmy po  buszu lub sawannie  by  w południe zapaść w senny letarg pod szeroką akacją. I gdy wydawało się ,że jesteśmy daleko od wszelkiej cywilizacji najpierw  ledwo słyszalny , później  coraz bliżej ...zaklekotał silnik  disla. Poczciwa  Toyota  odnalazła  nasza samotnię! 
Po wstępnych "grzecznościach" okazało się ,że zostaliśmy wypatrzeni z daleka a że staliśmy  dość długo  w jednym miejscu to pewnikiem mamy  najlepszy na świecie  materiał filmowy:), więc ONI  tylko wpadli spojrzeć  co filmujemy. 
-NIC? No to sorry,  jedziemy  dalej... 
I ich Toyota  powoli  szeleszcząc  i prychając potoczyła się dalej. 
Piszę o tym  bo wielokrotnie mieliśmy podobną sytuację,  zwłaszcza gdy nagrywaliśmy dźwięki sawanny-głosy  ptaków.
 To uzmysłowiło nam, że miejsc  gdzie  jesteśmy wyizolowani od cywilizacji  już praktycznie  nie ma.
Masaj Mara 2012,

zobacz też wczesniejsze wpisy :
http://afryka.blox.pl/2008/01/Najpiekniejsze-chwile-w-buszu-Botswany.html
niedziela, 10 czerwca 2012, tomekzlasu

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: