...od lat wędrówka po sawannach i buszu, fascynacja wolnymi i dzikimi gepardami . Bezkrwawe polowania na geparda stały się pretekstem do pokazania najciekawszych zakątków Afryki oraz dzikich zwierząt sawann i buszu. STOP DLA ZABIJANIA DZIKICH ZWIERZĄT !!!
Blogi
Blog > Komentarze do wpisu

LAMPART W SAMBURU. Pierwsze spotkanie

AFRYKA -SAMBURU 2012 rok ... ciąg dalszy  relacji z wędrówki z kamerą i aparatem  w poszukiwaniu  wolnych i dzikich lwów w Kenii. Po  pierwszych spotkaniach z lwami w Sweetwaters poszukujemy lwów na ziemiach zamieszkałych przez lud Samburu. Ten rok nie różni się od poprzednich: Upały i susza ! Niewysychająca ponoć rzeka Evso Ngiro w górnym biegu zamieniła się w piach. Nadchodzi zły czas dla ludzi i zwierząt.FOTO: Gerenuk bacznie obserwuje otwartą przestrzeń Samburu.Wielokrotnie przekonaliśmy się w buszu, że obserwowanie  pozornie  nic nie znaczących spojrzeń antylop umożliwia nam nam odszukanie  lwów a te potrafią  doskonale zakamuflować się w wyschniętych trawach.foto:Tym razem nie były  to lwy. To lampart, który wyjątkowo wcześnie opuścił swoją  kryjówkę na drzewie i samotnie przemierzał  wschnietą, trawiastą  równinę. Co go zmusiło do wędrówki ? Głód , czy może jego odwieczny rywal -lew? Postaramy sie to sprawdzić, będziemy tu jeszcze kilka  dni.


foto poniżej: Gerenuk  -antylopa, która ma wyjątkowo długą szyję. więcej o antylopie  gerenuk:
więcej fotek z Samburu :


niedziela, 01 lipca 2012, tomekzlasu

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2012/07/03 18:16:57
Gdyby nie fakt, ze nie lubie miesa i gdyby nie decyzja o wcieleniu sie w delfina...., w przyszlym zyciu moglabym byc lampartem :-).
Pozdrawiam, Tomku
-
2012/07/05 22:44:39
Wspaniale ujęte chwile i przepiękne zdjęcia.
Serdecznie pozdrawiam :)
-
2012/09/10 15:31:58
Ładne zwierzęta. Ale z bliska nie chciałabym ich spotkać. Podobnie jak ta biedna antylopa.