...od lat wędrówka po sawannach i buszu, fascynacja wolnymi i dzikimi gepardami . Bezkrwawe polowania na geparda stały się pretekstem do pokazania najciekawszych zakątków Afryki oraz dzikich zwierząt sawann i buszu. STOP DLA ZABIJANIA DZIKICH ZWIERZĄT !!!
Blogi
Blog > Komentarze do wpisu

ŚPIESZMY SIĘ ZOBACZYĆ OSTATNIE LWY

aktualizacja z 10.07.2014( atak słonia na myśliwego w Namibii) poniżej:

Lwy towarzyszyły nam zawsze od pierwszego wyjazdu  do Afryki . Byliśmy szczęściarzami. Dzisiaj  sytuacja lwów  nie jest tak różowa jak przed laty  dlatego, niezdecydowanych, zachęcam  do wyjazdu do Kenii. Lwy  wprawdzie żyją jeszcze w sąsiednich krajach ( np. Tanzanii). Zobaczyć je możemy w Botswanie, Namibii  czy RPA  ale biorąc pod uwagę  liczebność -stała populacja, blisko 2000 sztuk żyje w Kenii. Tam lwy nie są "strzelane"  przez myśliwych, stąd  podglądanie ich nie stanowi większego problemu. Ciekawostką jest występowanie w północnej Kenii lwich samców  bez grzywy (!). Własnie te lwy mieliśmy przyjemność obserwować  w Samburu. 
 

 Najciekawsze w podróżach jest to, że każdy dzień w buszu przynosi niespodzianki. Nie ma monotonii i nudy jak  ma to miejsce  w hotelach nadmorskich ( to tylko moje zdanie:) )
 Dzisiaj , po porannych poszukiwaniach lamparta , zwróciły naszą uwagę  dwie lwice, które z dala  od rzeki w suchym, górzystym krajobrazie postanowiły przeczekać południowy upał.  My mieliśmy podobny plan tylko ,że w wygodnej Samburu Lodge.  
Wczesnym popołudniem ruszyliśmy na poszukiwania lwic, które zgodnie z naszymi planami wciąż zalegały na łagodnym zboczu górskim. Postanowiliśmy  odnaleźć "prezesa" lwiej rodziny, który gdzieś nieopodal powinien być. Poszukiwania  nie były tak proste jak zakładaliśmy, coraz bardziej oddalaliśmy się od lwic  szukając lwa bez grzywy. 

Minęły dwie godziny  gdy odnaleźliśmy pana i władcę  lewego brzegu rzeki Evaso Ngiro. Bacznie przyglądał  sie naszym obiektywom   a może  mikrofonom kierunkowym, które podejrzanie ( dla lwa) dyndały nad naszym samochodem?. W tym roku zaplanowaliśmy nagrywanie dźwięków  daleko od cywilizacji a nie ukrywam- lew  to numer 1  naszej wyprawy. Gdy  ustały trzeszczenia i zgrzyty rozbujanego samochodu pierwsze dźwięki afrykańskiego wieczoru zostały  nagrane.  Lew przestał nas oglądać. Jego wzrok przeszywał gęstwinę buszu. On już słyszał, my jeszcze nie.  Po chwili, z oddali  dotarło do nas dalekie , tęskne wołanie  dwóch lwic, które  fotografowaliśmy  rankiem. Były kilka kilometrów  dalej . Lew odczekał chwilę zaczerpnął oddech i pochylając lekko głowę , zwrócił się ku lwicom- odpowiadając swoim zachrypłym rykiem. Widać było jak wiele siły włożył by jego  ryk, gdzieś z głębi ciała, dotarł  do "jego" lwic. Teraz wiem jak brzmi porażający  ryk lwa  z odległości 5 m. Tego się nie zapomina. cdn

chwila relaksu z małymi lwami na wolności :
http://www.youtube.com/watch?v=UoN2qtdE1YI
====================================

aktualizacja z 10.07.2014
 wg informacji :
 http://m.allafrica.com/stories/201407091136.html/

SŁONIE POTRAFIĄ SIE BRONIĆ PRZED MYŚLIWYMI !

W czasie gdy w Afryce postępuje eksterminacja słoni , Urzędnicy w Namibii naciskani przez lokalne lobby myśliwskie, pomimo sprzeciwu społeczności międzynarodowej, wydali koncesje na zabicie( na terenie prawnie chronionym Uukwaluudhi Conservancy.)  6 (!) słoni - byków  z populacji .... 19 słoni żyjących na skraju pustyni. Dodam ,że Namibia  jest krajem dwukrotnie wiekszym od Polski zamieszkiwanym przez 2 mln obywateli. Wielkość populacji słoni do obszaru zamieszkiwanego przez ludzi nie uzasadnia zabijania tych   rozumnych zwierząt!
 Myśliwy, Niemiec, zlekceważył zasady bezpieczeństwa i podszedł do grupy słoni z wiatrem. Słonie zwęszyły go i  młody byk zaatakował poważnie raniąc. Słoń został natychmiast zabity  przez pozostałych myśliwych a niedoszły pogromca słoni  wylądował w szpitalu w Windhoek. Może nauczy go to  respektu dla dzikich zwierząt.

-----------------------------------------------------------------------
aktualizacja z dn 05,07.2014
Australijczycy wybierający sie na wakacje  by zabijać słonie , nosorożce, lwy maja zakaz przywożenia  tzw trofeów oraz tuszy upolowanych zwierzat bez wzgledu na to czy zabite zwierzeta były hodowane  w specjalnych zagrodach  dla myśliwych czy na podst. koncesji . Rzad Australii uznał polowania za wysoko nieetyczne , niemoralne i barbarzyńskie !
więcej  z serwisu ABC News z godziny 19,00:

=====================================


 Dla większości ludzi na świecie oglądanie dzikich  zwierząt na wolności  to prawdziwy dar przyrody . Wszelkie próby  wytłumaczenia tego fenomenu myśliwym są skazane na porażkę, mają swoje argumenty. Ale my też mamy  argumenty , które dostarczają sami myśliwi , którzy polowanie  sprowadzają  do zabijania dla sportu.  Powiedzmy nie ! Nie- dla zabijania  dla sportu, nie dajmy się wciągnąć  przez touroperatora biura podróży do oglądania  małych lwiątek   w RPA . Finansujemy w ten sposób hodowlę lwów  dla myśliwych, które  później gdy  dorosną sa zabijane w ogrodzeniach przez bogatych turystów z Europy i Ameryki.!
Panowie myśliwi nie próżnują - przyzwyczajanie dzieci  do widoku śmierci i zabijania.
------------------------------------------------------------------------
aktualizacja z dn 07,07,2014
gwiazdka ( pani Kendall) z fotki  poniżej doczekała sie dyskusji  na temat swoich wyczynów  w CNN
http://edition.cnn.com/video/data/2.0/video/bestoftv/2014/07/02/ctn-panel-kendall.cnn.htmlNowa gwiazda  internetu (!) szokuje wszystkich  fotkami z trupami zwierząt. Fotografuje się najczęściej ze zwierzętami bliskimi wyginięciu .( w całej Afryce pozostało jeszcze ok 3500 lwów  do zabicia !)Kiedyś gdy ludzie polowali to dla zaspokojenia głodu lub obrony własnego życia . Dzisiaj jest to sport w zabijanie dla przyjemności  zabijania. Z szacunkiem do zabitych zwierząt nie ma to nic wspólnego.


Brawo ! jeszcze trochę lwów pozostało do zabicia . Producenci broni sa zachwyceni >foto: "zabawy" myśliwych w Namibii. To Tylko szakal !....

Moi drodzy w trakcie podroży wakacyjnych możecie spotkać rożnych naganiaczy, którzy zachęca  was  do  oglądania dzikich zwierząt na łańcuchu czy  odurzonych środkami uspakającymi.
 Nie dajmy sie nabrać !


piątek, 04 lipca 2014, tomekzlasu

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2014/07/04 20:36:01
Niesamowite zdjęcia z Lwami. Trzeba jednak pamiętać, że są to dzikie zwierzęta i że mogą wyrządzić człowiekowi krzywdę.
-
2014/07/07 13:19:41
Witam. bezpieczeństwo przed wszystkim. Fotografie lwów są robione z samochodu :) wprawdzie bez dachu ale lwy tolerują taka sytuacje :)