...od lat wędrówka po sawannach i buszu, fascynacja wolnymi i dzikimi gepardami . Bezkrwawe polowania na geparda stały się pretekstem do pokazania najciekawszych zakątków Afryki oraz dzikich zwierząt sawann i buszu. STOP DLA ZABIJANIA DZIKICH ZWIERZĄT !!!
Blogi
Blog > Komentarze do wpisu

Afryka -codziennie, wakacje w toku :)

wkrótce  komunikat WHO w sprawie Wirusa Eboli w Afryce.
----------------------------------------------------------------------

Codziennie zasypywani jesteśmy informacjami, które  specjalnie dla nas wybierają  dziennikarze w pogoni za sensacją. A to, że porzeczka w skupie  za tanio - winien rząd. Szkoda ,że  nie mogę liczyć  na dotacje . Z prostej przyczyny -nie jestem rolnikiem. Nie ma dnia, w  którym na zmianę  raz kompromituje się  służba zdrowia a drugiego dnia prokurator  albo  sąd. Z góry wiadomo ,że nikt za to nie poniesie konsekwencji  bo wiadomo ... Tymczasem ,żyjemy" w globalnej wiosce" i wszelkie informacje przychodzące spoza granic  Rosji i Ukrainy są..... jakby ich nie było. W Palestynie giną cywile  a to tak daleko od Polski . Jeszcze dalej jest Afryka i gdyby nie szalejący  wirus Eboli -nikt by słowem nie pisnął. Zaraz, zaraz a gdzie ta Sierra Leone ? - ta myśl przemknie jak rakieta  i zniknie .Przy porannej kawie próbowałem zainteresować znajomych sytuacją  dzikich zwierząt Afryce - teoretycznie ludzie związani z przyrodą nie tylko zawodowo  ale i hobbistycznie.  Nie czuję tu w Polsce ,żeby ktoś myślał globalnie obejmując szerzej świat swoim umysłem. I tak  wypijamy kolejną kawę w czasie gdy kłusownicy i myśliwi (- ci już legalnie ) uszczuplili populacje afrykańskich słoni o kolejne 100 szt. 
W ciągu ostatnich tylko 3o lat liczba słoni w samej tylko  Kenii ze 170 000 skurczyła się do 30 000 . Przy tym tempie eksterminacji słoni, najdalej za 20 lat słonie  w Afryce środkowej i wschodniej będą tylko w ZOO.

Myśliwi będą twierdzić  , że ich pieniądze pomagają  zachować słonie przy życiu, że ich pieniądze chronią słonie przed kłusownictwem.  
Jeżeli tak to dlaczego wykres nie wskazuje właściwego kierunku?  Więc gdzie są ich pieniądze? Dlaczego statystyki pokazują inaczej?
na podst. United Against Trophy Hunting.foto: Polscy myśliwi też mają swój udział w grabieży natury Afryki   a Australijczycy ?
Myśliwi z Australii wybierający sie na zabijanie słoni, lwów, gepardów, nosorożców mają zakaz przywożenia z wakacji tzw  trofeów oraz tuszy zwierzat bez względu czy zostały zastrzelone na prywatnych ogrodzonych wybiegach czy na podstawie koncesji.
Władze Australii uznały, że polowania są wysoko nieetyczne, niemoralne i barbarzyńskie.


Świat rusza z pomocą słoniom : Meryl Streep popiera zakaz sprzedaży i posiadania w USA kości słoniowej !


Foto: Leonardo DiCaprio przeznaczył jeden milion dolarów na ratowanie słoni, wspomagaja idee ochrony słonii m.inn. J.Goodal, David Beckham, książę William  i inni
foto: DSWT (Nairobi)

""...podczas wizyty pani Daphne ( Sheldrick - kobieta ratująca słonie z opresji,m.in. opracowała   miksturę mleczną zastępującą maluchom mleko matki).

...gromadzą się dookoła oczekując pieszczot i tulenia. Niewiele osób doświadczyło tego. Miłość jest tutaj namacalna i łzy płyną swobodnie. 

Dlaczego ludzie powodują tyle cierpień tak wspaniałym, kochającym zwierzętom, które maja przecież tyle wspólnego z nami... płacze za nasze słonie.." napisał  autor książki Msomi and Me 


                      /  msomi@nici.co.za  /   David Sheldrick Wildlife Trust .
foto: DSWT (Nairobi).  kość słoniowa tym razem nie pojedzie do Azji, Nikła to pociecha, kolejny słoń padł ofiarą kłusowników.

piątek, 01 sierpnia 2014, tomekzlasu

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: