...od lat wędrówka po sawannach i buszu, fascynacja wolnymi i dzikimi gepardami . Bezkrwawe polowania na geparda stały się pretekstem do pokazania najciekawszych zakątków Afryki oraz dzikich zwierząt sawann i buszu. STOP DLA ZABIJANIA DZIKICH ZWIERZĄT !!!
Blogi
Blog > Komentarze do wpisu

DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL PODRÓŻNIKÓW 17 POŁUDNIK - PASTERKA .

 

 POLOWANIE NA GEPARDA odwiedziło" Dolnośląski Festiwal Podróżników 17 POŁUDNIK ". Miejsce spotkań, miejscowość- Pasterka u podstawy  Gór Stołowych- idealne! Z rozległymi łakami i widokami na Strzeliniec.   Sielanka w pełnym słońcu :)

 

 

 

 

 Publiczność zgromadzona pod namiotem, zaskoczona  była  przez oraganizatorów rozmachem imprezy   i.... pytaniami konkursowymi  z nagrodami. Takiego" zagęszczenia nagród  od organizatorów , jeszcze nie  widziałem >:) nawet nam przypasiło pytanie (oczywiście afrykańskie :)   )

 

 

Szczególne gratulacje  dla prelekcji Pauliny  Franczak i Nima  Sherpy , którzy przybyli z  Napalu .

To nie był typowy przekaz " Ja a w tle reszta podróży" tylko  praktyczna  informacja  jak można pomóc Nepalowi , jak zorganizowac trekking do Nepalu .

Ten przekaz ( od Pauliny i Nima - Nepalczyka )  jest cały czas aktualny :  przybywacje  do Nepalu! Trasy trekkingowe  są w dobrym stanie   albo  odbudowywane np  tylko 2 trasy w remoncie)  na kilkanaście dostępnych! Domy  gościnne czekają . 

 


 

Daria i Krzysztof Nowakowscy: "Psim zaprzęgiem przez życie" opowiedzieli o swojej pasji podróżowania na północ z psami  .

 

 

 

 Bartosz Stróżyński "Antarktyka podwodne zauroczenie", perfekcjonista, fotograf ( obiektyw 14mm w fotografii  podwodnej) pokazał podwodny( i nie tylko) świat  z perspektywy  25 cm , fotografie niezwykłe>Bartosz ze swoich obserwacji potwierdził to  co kwestionują aktualne "autorytety" z naszego min. środowiska - zmiany klimatyczne postępują !!!


 

 Marek Pindral -opowiedział   o swojej fascynacji orientem ( "W cieniu minaretów")  podczas 3 letniego pobytu w Omanie , 

Były też   piękne fotografie  i opowieści w wykonaniu Agnieszki i Mateusza Waligóry - "Rowerami na krańce świata". Swoją pasję żeglowania przekazał nam Olek Hanusz ("Dinghy Atlantic), były też filmy a obok gitara,  ognisko, wycieczki w góry .


 

 Całość poprowadził guru Wojtek Heliński  z Kudowy Zdr. Nie tylko  opowiadając o  filozoficznych "rozważankach z podróży " ale i śpiewając. Brawo . Super atmosfera , pozdrowienia dla organizatorów  :)  


 

 Schronisko PTTK 'Pasterka "  w dniach festiwalu 

a poniżej fotki z pałacu Kamieniec , położonego zaledwie kilka km od Polanicy Zdroju . Miejsce gdzie można degustować  dobrą kawę i zjeść obiad w pieknie urządzonych pokojach  pałacowych.

http://www.palackamieniec.pl/pl

 

 

 

 

 

 i jeszcze  fotka  z Gór Stołowych 

  


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 


poniedziałek, 05 września 2016, tomekzlasu

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: