...od lat wędrówka po sawannach i buszu, fascynacja wolnymi i dzikimi gepardami . Bezkrwawe polowania na geparda stały się pretekstem do pokazania najciekawszych zakątków Afryki oraz dzikich zwierząt sawann i buszu. STOP DLA ZABIJANIA DZIKICH ZWIERZĄT !!!
Blogi
Blog > Komentarze do wpisu

Ginie kolejna ikona Afryki i atak bawołów na Dereck i Beverly Joubert -stan poważny

 

 

 

 

Przykra informacja z Botswany :( Wielokrotnie nagradzani filmowcy Dereck i Beverly Joubert zostali ugodzeni przez bawoły w czwartek wieczorem w Delcie Okawango w Botswanie. Oboje zostali ranni a Beverly została poddana opiece na oddziale intensywnej opieki medycznej. Trzymajmy kciuki oby powrócili zdrowi do swojej pasji. 
Dereck Joubert @dereckbeverly:

Yesterday we were charged by a buffalo. Beverly & I both injured- Bev seriously. She's now stable in ICU & we expect her to recover quickly.

za:https://africageographic.com/blog/acclaimed-filmmakers-gored-buffalo-botswana/

 

 

 

 co za okropna noc , kolejna informacja z Tsawo /Kenia. Kłusownicy zabili jednego z ostatnich gigantów - byka z wielkimi ciosami Satao II 50 -letniego słonia, nazwanego na cześć innego giganta, zabitego w 2014 roku . Zabijanie nie wykazuje oznak spadku wciąż, około 30.000 słoni każdego roku zostaje zastrzelonych lub zatrutych  dla pozyskania ich kości słoniowej , głównie w celu zaspokojenia popytu na rynku azjatyckim tzw. produktów pożądanych w tradycyjnej medycynie lub jako symbole bogactwa :(

(...) jeden z kłów Sátão II ważył 51.5kg i inny 50.5kg. . Ten szczególny słoń był jednym z nielicznych który nie uciekał od ludzi i był im przyjazny .

Tsavo obejmuje około 16.000 kwadratowych mil (42000 km kw) i

za ;    http://www.bbc.com/news/world-africa-39188184?ocid=socialflow_twitter

 

 

wtorek, 07 marca 2017, tomekzlasu

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: