...od lat wędrówka po sawannach i buszu, fascynacja wolnymi i dzikimi gepardami . Bezkrwawe polowania na geparda stały się pretekstem do pokazania najciekawszych zakątków Afryki oraz dzikich zwierząt sawann i buszu. STOP DLA ZABIJANIA DZIKICH ZWIERZĄT !!!
Blogi
Blog > Komentarze do wpisu

DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL PODRÓŻNIKÓW -17 POŁUDNIK z Gepardami !

20992572_1407464199306916_7482059676509393626_n_1_2

Oto ostatnia prelekcja jaką zobaczymy na 17 Południku  - Afryka marzeń - śladami geparda

Zapraszamy na spotkanie z Afryką, jakiej nie zobaczycie na zwykłej wycieczce. Konsekwentnie od 12 lat podążamy śladami dzikich i wolnych gepardów poprzez Mozambik, RPA, Botswanę, Namibię, Tanzanię, Zambię, czy Zimbabwe. Gdy zaczynaliśmy swoją przygodę żyło ich ok. 15 000 (lata 87- 89 XX w.), wedle ostatniego spisu pozostało już tylko ok. 7100. Zapraszamy na ilustrowaną przeźroczami i filmami wędrówkę po afrykańskim buszu i sawannie. Im dalej od cywilizacji, tym lepiej. Poszukiwania gepardów stają się okazją do pokazania najpiękniejszych miejsc w Afryce, a także ich pozostałych zwierzęcych mieszkańców - słoni, lwów i lampartów.

Pokażemy życie rodzinne pustynnych słoni w  Namibii i krainie Samburu (Kenia) oraz piesze tropienie lwów w Masai Mara na terenie RPA. Spędzimy noc przy wodopoju w Etosha na obserwacji czarnych nosorożców, wsłuchamy się w odgłosy sawanny o poranku oraz razem przeżyjemy atak słoni w buszu. Odsłonimy także drugą, ciemną stronę ludzkiej natury – polowania „w puszkach”. Opowiemy o znanej już w świecie „gepardziej mamie”, dr L. Marker oraz pokażemy najsłynniejszą gepardzicę sawanny Masai Mara o imieniu Malajka (w języku suahili - Anioł) – bohaterkę jednego z odcinków serialu BBC - THE HUNT (w którego realizacji uczestniczyliśmy). Jeśli tylko wystarczy czasu przedstawimy także zwiastun filmu kinowego MALAIKA, obrazu Matto Brafussa, którego premiera będzie miała miejsce w październiku br.

Tomasz i Alicja Woźniak swoją przygodę z podróżowaniem rozpoczęli od organizacji wyjazdów trampingowych do Turcji, Syrii, Chin, Korei Północnej i Południowej. Kolejne były wypady do Meksyku, Algierii i Maroko i to właśnie te ostatnie sprawiły, że Czarny Ląd zatrzymał ich na dłużej. Jak mówią: „my już znaleźliśmy swoje miejsce na ziemi – to właśnie Afryka”.

W roku 1989 przemierzyli autostopem trzy kraje: Zambię, Zimbabwe i Botswanę, nie przypuszczając, że powrócą tam w roku 2005. I pozostaną im wierni już na zawsze. Są ambasadorami ochrony afrykańskich gepardów w Polsce i wspierają Cheetah Conservation Fund (https://cheetah.org/  ) w Otijiwarongo (Namibia) oraz Save The Elephant (http://www.savetheelephants.org/   , monitorujący życie słoni w krainie Samburu (północna Kenia).

Postulują ratowanie dzikiej przyrody, której należy się od ludzi szacunek, zwłaszcza dla naszych braci mniejszych: „Śpieszmy się je zobaczyć. Tak szybko znikają z naszej planety".

NAM_2777mppopMP1

 

 

 

 

 

sobota, 26 sierpnia 2017, tomekzlasu

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: